Święto Muzyki 2019

Jesteś tutaj: Strona główna » Dołącz do Święta Muzyki 2019!

Dołącz do Święta Muzyki 2019!

Piątek, 15 lutego 2019 r.

Jesteś muzykiem? Grasz w zespole? A może chcesz zamienić swoją kawiarnię, pub lub ogródek piwny w niepowtarzalny punkt muzyczny? Zgłoś się już dziś i stań się współtwórcą Święta Muzyki! Już po raz trzynasty, pierwszego dnia lata, czyli 21 czerwca 2019 roku, Toruń wypełni wszechobecna muzyka! Na wasze zgłoszenia czekamy tylko do 15 marca!

Idea Święta Muzyki

Święto Muzyki to cykliczne wydarzenie, które odbywa się na całym świecie w pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca 2019 roku. Święto, zgodnie z hasłem „Muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, nie jest festiwalem, lecz przeżywaniem muzyki „na żywo”. Wszystko to ma na celu ukazanie jej siły, różnorodności i bogactwa poprzez uwzględnienie jak największej liczby rodzajów i nurtów muzycznych. Wszelkiego rodzaju instytucje, a także nieformalne grupy i zespoły organizują ogólnodostępne i bezpłatne koncerty w przestrzeni miasta.

Otwarty charakter Święta Muzyki pozwala na prezentację artystów o bardzo różnych brzmieniach i często nietypowym charakterze. To także świetna okazja dla młodych solistów i zespołów, którzy chcą spróbować swoich sił przed publicznością. Tym bardziej, że koncerty podczas Święta Muzyki zawsze mają letni i swobodny charakter – mówi Aleksandra Olszewska, koordynatorka wydarzenia z ramienia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Kogo poszukujemy?

Poszukujemy muzyków, zespołów muzycznych, a także osób, które mają własny sprzęt, miejsce i nie boją się spontanicznych wystąpień. Czekamy także na zgłoszenia właścicieli pubów, kawiarni, ogródków piwnych i wszystkich chętnych, którzy chcą zaaranżować na Starym Mieście swój punkt muzyczny.

Na jakie wsparcie można liczyć?

Ze strony koordynatora uczestnicy mogą liczyć na wsparcie przy organizacji punktu muzycznego, sprzętu nagłaśniającego, a także możliwości załatwienia odpowiednich pozwoleń (takich jak zajęcie pasa. Występ artysty, bądź zespołu będzie także promowany w ramach obchodów Święta Muzyki.

Jak i do kiedy się zgłosić?

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 marca 2019 roku (piątek) do Aleksandry Olszewskiej z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, instytucji koordynującej wydarzenie: e-mail: a.olszewska@tak.torun.pl, (tel. 668 157 701). W tytule maila prosimy podać nazwę święta i nazwę grupy. Toruńska Agenda Kulturalna — koordynator wydarzenia, nie wypłaca wynagrodzeń z tytułu występu w ramach Święta Muzyki — wydarzenie ma charakter ogólnodostępny i bezpłatny.

***

Koordynatorem wydarzenia jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz